prigorjehr-regionalni-portal
Menu

1. noćni malonogometni turnir u Zelini

Na 1. noćnom malonogometnom turniru u Svetom Ivanu Zelini u odličnom sportskom okruženju uživali su brojni ljubitelji nogometa, a za najbolje osigurane su vrijedne nagrade.

Nagrade za najboljeg golmana, strijelca i igrača:

• Najbolji golman - BRUNO GELER
  • Najbolji strijelac - MARKO MILAS
  • Najbolji igrač - TVRTKO PAJALIĆ

Pobjednik 1. noćnog malonogometnog turnira u Svetom Ivanu Zelini je CB EUROPA. Drugo mjesto osvojio je PODROOM, a treće ST JOHN. Organizator turnira bio je Caffe bar Carpe Diem i IGGI bar, a pokrovitelj Grad Sveti Ivan Zelina. [PD; Foto: IB]

Osnovana Zajednica sportskih udruga grada Svetog Ivana Zeline

U petak, 08. lipnja 2018. godine osnovana je Zajednica sportskih udruga grada Svetog Ivana Zeline.

Zajednicu trenutno čini 12 sportskih udruga s područja grada Svetog Ivana Zeline kojima je zajednički cilj razvoj i promocija sporta na području grada Svetog Ivana Zeline.

Za predsjednicu Zajednice izabrana je Željka Jarec Bukal, dopredsjednika Igor Buzjak, a za tajnicu Sandra Novak.

Zajednica sportskih udruga grada Svetog Ivana Zeline aktivno će raditi na razvitku sportskih aktivnosti kod djece i mladih te stvarati uvjete za postizanje vrhunskih sportskih rezultata. [PD]

Vježbanjem obilježen Dan sporta u Svetom Ivanu Zelini

U subotu, 2. lipnja Dan sporta obilježile su brojne sportske udruge, mališani iz škola i vrtića, a posjetitelji su mogli besplatno pregledati madeže, izmjeriti tlak i šećer te dobiti savjet nutricionista.

Manifestacija svake godine okuplja sve više posjetitelja i sudionika i nudi nove sadržaje kako bi se vježbanjem promovirao zdrav način života, a organizira ju Društvo sportske rekreacije Fit forma.

Kako je bilo na Danu sporta pogledajte u našoj galeriji fotografija. [KM]

Odigrana finala Kupa Hrvatske u hokeju na travi: Zelinčani "potopili" Mladost

U finalu Kupa za seniorke i seniore, održanom na hokejskom igralištu HK Zelina prvo su djevojke HK Zeline u napetoj i do zadnjeg zvižduka suca neizvjesnoj borbi savladale Mladostašice sa 3:2 i time, usprkos svojoj mladosti oduzele iskusnijoj ekipi HK Mladost primat u hrvatskom ženskom hokeju. U drugoj utakmici finala Kupa favoriti, seniori Zeline, samo u prvoj četvrtini izjednačenoj utakmici, savladali su ekipu HK Mladosti s 5:2. [RB; foto: RB]

Jan Šeb prvak Hrvatske u savateu u kategoriji -50

Jan Šeb iz Savate kluba Čigra iz Svetog Ivana Zeline osvojio je zlato na nedavno održanom prvenstvu države u savateu za kadete. Uz Jana, iz kluba je sudjelovalo još dvoje boraca, Maksimilijan Vojvodić i Ivan Vuković koji su osvojili bronce. Jan Šeb sa 3 pobjede osvojio je zlato i postao prvak države u kategoriji -50 kg. Maksimilijan Vojvodić nakon jedne pobjede i jednog poraza osvojio je brončanu medalju u kategoriji -45 kg, a Ivan Vuković nakon poraza u polufinalu osvojio također broncu u kategoriji -35 kg. „Čestitamo našim dečkima, a posebno smo ponosni na Šeb Jana kojemu je ovo bilo prvo natjecanje i odmah 3 pobjede,“ - poručuju iz kluba. [PD; Foto: SK Čigra Sv. Ivan Zelina]

Sportski vikend u Zelini

U nedjelju su pravo proljetno vrijeme i sportski sadržaji privukli u sportski centar zaljubljenike u nogomet i hokej. Na nogometnom igralištu klinci iz nogometne škole NK Zeline igrali su prvenstvene utakmice, dok su na hokejskom igralištu veterani HK Zeline, Maratona, Mladosti i Jedinstva igrali ligu veterana. [RB; foto RB].

Sportske igre mladih u Zelini

U Svetom Ivanu Zelini održat će Coca-Cola Cup, najveći turnir u malom nogometu koji se već petu godinu organizira pod okriljem Sportskih igara mladih.

Malonogometni turnir počinje u srijedu, 4. travnja u 9 sati na zelinskom školskom igralištu (iza OŠ Dragutina Domjanića), a u slučaju lošijeg vremena, održat će se u zelinskoj sportskoj dvorani.

Prijave ekipa su besplatne i moguće su do dana natjecanja, do 9 sati. Ako se želite ranije prijaviti, možete to učiniti na sljedeće brojeve:

0911826305 - Vlado Sever, prof.

098633940 - Tanja Madžarac, mag. cin

ili direktno putem poveznice: prijava.igremladih.org

Dvije dobne kategorije koje se natječu su: 2003. godište i svi mlađi; kao i 2000. godište i mlađi. Svaka ekipa može sudjelovati maksimalno s 10 igrača i voditeljem (odrasla osoba).

Osim sportskog i natjecateljskog dijela, turniri su platforma kroz koju djeca svoje vrijeme mogu iskoristiti za druženje, razvijanje temeljnih životnih vrijednosti, kao i osvijestiti važnost suživota s prirodom. [PD]

Hokejaši uspješno završili dvoransko prvenstvo

U zelinskoj sportskoj dvorani protekli je vikend igrana završnica dvoranskog hokeja, a ovog puta za medalje su se borile mlađe kategorije.

HK Zelina ponovno može biti ponosan jer su zlatne medalje osvojili mlađi pioniri, mlađe pionirke, pioniri, pionirke, kadetkinje i juniori. Viceprvacima su proglašeni kadeti i mlađi kadeti.

Pioniri HK Zelina obranili su naslov državnog prvaka u dvoranskom hokeju. U zadnjoj utakmici prvenstva pobijedili su Zrinjevac sa 4:2. Utakmica je igrana u visokom tempu, ali pobjeda naših Zelinčana nije bila upitna niti u jednom trenutku. Dobro uigrani i vođeni trenerom Alexandrom Lykovim nastavljaju nizati uspjehe na domaćem terenu, ali i diljem Europe, na ponos kluba i našeg grada.

Seniori HK Zelina osvojili su državno prvenstvo te drugi put zaredom osvojili naslov državnog prvaka u dvoranskom hokeju, dok su seniorke viceprvakinje države.

„Velike čestitke našim igračima i igračicama te trenerima. I veliko hvala svim voditeljima i roditeljima bez kojih, ovaj rezultat ne bi bio moguć,“ – poručuju iz HK Zelina. [PD; Foto: HK Zelina]

Seniori HK Zelina prvaci države

Na netom održanoj završnici prvenstva države u dvoranskom hokeju za seniore i seniorke, koja je igrana u zelinskoj sportskoj dvorani ovog vikenda muška selekcija HK Zeline ponovno je postala prvakom države.

U odličnoj igri koja ni u jednom trenutku nije dovela u pitanje pobjedu savladali ekipu Mladosti iz Zagreba s rezultatom 7:2. U borbi za titulu šampionki, seniorke HK Zeline izgubile su od ekipe Mladosti. No, naše su se djevojke iskazale kao dostojan protivnik starijim i iskusnijim igračicama Mladosti.

Prije finalnih borbi druga ekipa HK Zeline, Zelina 2 borila se je s Maratonom za ulazak u prvu ligu. Izgubili su 4:5 iako su u drugom poluvremenu zamalo uspjeli stići prednost Maratona ostvarenu u prvom poluvremenu. [RB; Foto: RB]

Hokej vikend u Zelini

Još jedan vikend u znaku hokeja je iza nas. Hokej klub Zelina organizirao je 24. i 25. veljače u sportskoj dvorani u Svetom Ivanu Zelini međunarodni turnir u dvoranskom hokeju "Junior Cup" na kojem su nastupile ekipe iz Hrvatske, Slovenije i Slovačke. Tako su uz HK Zelina, nastupili i klubovi Trešnjevka, Zrinjevac, Lipovci i Šenkvice.

Na turniru su se natjecala djeca do 10 i do 12 godina. U napetoj borbi za osvajanje prvog Zelina Junior kupa najbolje su bile hokejašice Zeline II. Kako kažu iz kluba, njihova sreća nije se mogla opisati riječima, a za njih je to bio pravi festival hokeja u kojem su uživali i veliki i mali. Događanje je bilo posebno i po tome što su se natjecali roditelji. Ekipa Šenkvice iz Slovačke je pobijedila, a ekipa Zeline osvojila je drugo mjesto.

Najmlađe hokejaše i hokejašice u borbi za osvajanje Zelina Junior kupa 2018. podržali su i navijači s tribina koji su uživali u odličnim utakmicama i veseloj atmosferi u sportskoj dvorani. [PD; Foto: HK Zelina]